Mleko dla serca

Obiło Wam się o uszy, że karmienie mlekiem ludzkim dzieci urodzonych przedwcześnie to dla nich absolutnie +10000 do zdrowia?

Naukowcy z Uniwersytetu w Oxfordzie donoszą w swoich najnowszych badaniach o zbawiennym wpływie mleka ludzkiego na wcześniaki, a dokładnie na ich maleńkie (ale waleczne!) serduszka.

Dzieci urodzone przedwcześnie mogą mieć problemy z sercem w dorosłym życiu (mniejsze komory, cieńsze ścianki, zredukowane działanie). Zaradzić temu może karmienie piersią.

Badania naukowców pokazały, że serca wcześniaków karmionych piersią rozwijały się i funkcjonowały lepiej, także w późniejszym życiu. Również u dzieci karmionych mieszanie – trochę piersią, trochę mieszanką – serce było w lepszej kondycji, im proporcje rozkładały się na korzyść mleka ludzkiego.

Nie wiem jak Wy, Babki, ale my jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Mleko mamy może dać Wcześniaczkowi nie tylko siłę, ale prawdziwie cenny dar. No i rozwala nas na łopatki ta symbolika. Coś, co dajesz z serca, dla serca. Mleko mamy koi serce metaforycznie i dosłownie. 

Źródło:

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/06/160614083112.htm

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z babkowymi sprawami?
Zapisz się do newslettera

O nas

Artykuły